Posebna vzrejna kaseta ima 112 lukenj. S spodnje strani kasete se v te luknje vstavijo začetki celic. Nato se spodnji del kasete pokrije s pokrivno ploščo, da čebele na spodnji strani ne morejo graditi ali nositi medu in cvetnega prahu. Pri prvi uporabi je potrebno PVC satnik premazati z medom, da ga čebele očistijo. Nato se satnik pokrije z matično rešetko in vanj spustimo matico. V nekaj urah so jajčeca do 100% zaležena. Naslednji dan se matična rešetka odstrani, da matica lahko narmalno zalega naprej. Po približno 3 dneh prestavimo ličinke enostavno skupaj za začetki celic s posebnim vtičem za pretikanje in jih nataknemo na posebne matične lončke. Te nato nataknemo na rebrasti nosilec celic, katerega vtaknemo na gladek nosilec celic, ki smo ga prej prilepili na vzrejno letev. 10. do 11 dan pa je potrebno matičnak zaščititi z matičnico.
Prednosti vzreje s pretikanjem.
• mlade sveže zaležene ličinke ali jajčka se s pretikanjem enostavno brez prijemaja nataknejo v matične lončke
• delo poteka hitro varno in brez problemov. Ličinka se ne prehladi, izsuši ali zmečka.
•tudi tisti, ki slabše vidijo ali se jim trese roka lahko uspejo pri vzgoji matic
•odslej je možna vzreja v narejencih, štarterjih, v brezmatičnih ali v matičnih družinah
•zaleganje v vzrejnem satu in sprejemanje najmanjših ličink je do 100 %. Ciljni vzrejni material je skoraj v istem času izležen.
•Omejenost zaleganja matice v vzrejnem satu povzroči, da matica izleže močnejša jajčeca in boljši vzrejni material. Teža jajčeca in same ličinke se korelira po izleženi teži in storilnosti matice.
•V vzrejni kaseti in satni osnovi z višino celic 6,5 mm, ki je rahlo povoskana je zaleganje takoj uspešno. Dokončna izgradnja sata pa se nadaljuje takoj po vstavitvi ali kasneje med izleganjem jajčec. Ko je sat do konca zgrajen, ga pustite in je vedno takoj pripravljen za zaleganje. Če se celice poškodujejo, jih čebele vedno same popravijo.
•Celotna kaseta nima obrabe in je vedno pripravljena za uporabo.
•Ni vpliva na ostalo vzrejo v panju. Vedno je važno, da je družina dobro pripravljena. Če je dovolj močna, zdrava, vitalna in s veliko mladimi čebelami tudi uspeh pri vzgoji na izostane. Pri slabem vremenu in brezpašnem obdobju je potrebno dražilno krmiti. Tudi v takih pogojih je sprejetost lahko do 100%.